סדנת העשרה למצטיינים בכדורמים גילאים 13 ו 14  (הרצאה) – גבעת חיים איחוד 2017

הפילוסופיה שלי

האני מאמין שלי, אותו אני משתדל להעביר לדור העתיד בסדנאות, הוא החשיבות הרבה הטמונה בהתייחסות לעצמם כספורטאים כבר מגיל צעיר, על כל המשתמע מכך. הנחישות, ההתמדה באימונים, תזונה נכונה, שיתוף הפעולה הקבוצתי ובניית האופי האישי, כבר בשלבים המוקדמים, מסייע לבניית האופי הדרוש להיות ספורטאי מצליח,  שיש בו להשליך באופן ישיר על כלל מישורי החיים. כדור מים נחשב לספורט בין הקשים ביותר הקיימים מקרב ענפי הספורט האחרים, את בניית האופי והעמידות המתחייבים מעיסוק בענף ספורטיבי קשה זה,  מומלץ להחל כבר מגיל מוקדם ואחת ממטרות הסדנאות להעשרה שנערכות, היא לקדם את הספורטאים לעבר מטרה זו.

הרעיון בהקמת המיזם לסדנאות במקורו הגיע מארה”ב, מקום שהתודעה על החשיבות שבקידום ענף ספורט ייחודי זה היא עצומה, כמות האימונים, המשאבים, וההוקרה לה זוכה ענף זה, וההבנה על החשיבות שביתרונות הטמונים בגידול ספורטאים מצליחים, שבאופן ישיר גדלים להיות בעלי אופי חזק, אשר מצליחים להתמודד עם אתגרים בחייהם גם במישורים האישיים, הוכיח את עצמו, והיה ההשראה למיזם זה.

במסגרת הסדנאות, מעבר לשימת דגש על הטמעת טכניקות משחק חשובות, ולימוד מיומנויות בסיסיות הנדרשות בענף זה, אני משתדל להעביר למשתתפים טיפים ייחודיים שקיבלתי במשך השנים הרבות, בהן שיחקתי תחת מיטב המאמנים, ומיטב הקבוצות בליגות בכירות, וסייעו לי רבות להגיע להישגים בענף.

רקע

גדי נולד בקיבוץ גבעת חיים איחוד, והחל את דרכו המקצועית בקבוצת הכדורמים המקומית בגיל 7. במקביל לאימונים המפרכים בענף הכדור מים, שיחק כדורסל עד גיל 12, בקבוצת הילדים המקומית, שהיתה חלק מהליגה האזורית. בהגיעו לגיל 12, בשל הגדלת נפח האימונים בשתי זירות הספורט הנ”ל, נאלץ לבחור באיזה מבין 2 ענפי הספורט יתמקד מעתה ואילך  והבחירה בכדור מים, כענף הספורט בו יעסוק, היתה ברורה עבורו.

בהגיעו לגיל  16 בלבד, הוביל יחד עם חבריו לקבוצת הכדור מים, את קבוצת הבוגרים של המועדון, עד שכבשה הקבוצה את צמרת הכדורמים הישראלי, כשהוא בין השחקנים המובילים והבולטים בליגה, בשנים אלו. במקביל, שימש כקפטן נבחרת ישראל לנוער.

בגיל 17 עבר לנבחרת ישראל בוגרים כשחקן בולט, עד ליום זה, כשהוא משמש כקפטן הנבחרת ומוביל אותה יחד עם שחקני הנבחרת להישגים מרשימים.

בגיל 21, בסמוך לסיום שירותו הצבאי, התקבל לאוניברסיטת USC בלוס אנג’לס שבארה”ב, וזכה, למילגת ספורטאי בספורט הכדור-מים, מה שאפשר לו לשלב את לימודיו לתואר ראשון באוניברסיטה היוקרתית. במסגרת זו, הוביל את המכללה לניצחון באליפות המכללות היוקרתית, ונבחר בין מצטייני הליגה.

לאחר הזכייה באליפות המכללות בארה”ב, נשאר בארה”ב כ-3 שנים נוספות בהן סיים את לימודיו האקדמיים לתואר ראשון, והחל לעבוד בתחום הנדל”ן.

בשנת 2006 חזר ארצה, וחתם בקבוצות הבוגרים בארץ כשחקן מן המניין, בין היתר שיחק בהפועל קרית טבעון, ואסא ת”א, איתם זכה באליפויות וגביע המדינה.

בשנת 2015, חתם בקבוצת SSVE אסלינגן מהליגה הראשונה בגרמניה (בונדסליגה), והיה לאחד הישראלים היחידים בענף בארץ, ששיחק בליגה זו, שהיא בין הליגות הטובות באירופה.

כיום משחק שנה שנייה ברציפות בקבוצת הפועל גוש זבולון, כאשר בשנה הראשונה בהיותה קבוצה צעירה מאוד, העפילה לגמר הגביע וגמר פלייאוף.

גדי בעל תואר ראשון B.Sc מאוניברסיטת USC שבלוס אנג’לס, ארה”ב במדיניות, תכנון ופיתוח ערים

משחק בונדסליגה נגד קרפלד –  שטוטגרט 2015

אחרי משחק גמר המכללות – סטנפורד 2003

מחוץ לבריכה

  • הסכם חסות עם חברת טלי ספורט נציגת Finis העולמית במטרה לפתח ולקדם את ספורט הכדורמים בארץ.
  • הקמת שותפות עם ארגון ‘חמש אצבעות’ (חינוך למצויינות בכלים מתחום הספורט), אותו ייסד עמיר מנחם, יוצא השייטת.
  • הקמת פרוייקט אימונים והדרכה בשיתוף עמותת “עטלף” וארגון “חמש אצבעות”, כחלק מהכנת נבחרת ישראל למוקדמות אליפות אירופה.

שושלת משפחת הדר

משפחת הדר עסקה במשך שנים רבות, בענף הכדורמים. אביו מיקי, ניהל ואימן את קבוצת הכדורמים המיתולוגית של הפועל גבעת חיים. כמו כן, היה מנהל נבחרת ישראל ויו”ר איגוד הכדורמים במשך שש שנים.

אחיו עוזי, היה שחקן מצטיין בשורות קבוצת הפועל גבעת חיים ונבחרת ישראל, וכמו כן רשם קריירה מפוארת במכללות בארה”ב.

גדי נשוי פלוס שניים – בנו איתי בן ה-8 משחק כדורמים מגיל 6, בקבוצת הילדים של אסא ת”א.